Warto pamiętać o robieniu partycji dysku

www.wcudzychbutach.pl

Dobrym sposobem ochrony danych przed ich utratą w wyniku uszkodzenia jest dzielenie dysku twardego na partycje.

Utracenie danych to jeden z najczarniejszych scenariuszy, z jakim może się spotkać każdy użytkownik komputera. Wielu z nas ma na swoim dysku twardym zapisane pliki, które są dla nas cenniejsze od całego komputera. Dla jednych będzie to plik z pracą magisterską, dla innych rodzinne zdjęcia.

Najlepszym sposobem zabezpieczenia się przed utratą danych w wyniku uszkodzenia komputera, jest regularne archiwizowanie danych na pamięciach zewnętrznych lub płytach DVD. Pewną ochroną będzie też dzielenie dysku na kilka partycji. Partycja to logiczny, wydzielony obszar dysku twardego, który może być sformatowany przez system operacyjny w odpowiednim systemie plików.

Nasz dysk możemy podzielić na kilka partycji. Na jednej umieścimy system operacyjny, na drugiej inne programy, z których często korzystamy, a na trzeciej np. filmy, muzykę i gry.

Podział dysku na partycje nie zabezpieczy nas przed uszkodzeniami dysku, ale zwiększy szansę, że w przypadku jakiejś awarii czy wirusa utracimy dostęp tylko do jednej partycji, a nie do wszystkich danych naraz.

zobaczy w gess.pl - projektujemy dla Ciebie