Samodzielna naprawa dysku – lepiej uważać

www.higienaosob.com.pl

Gdy z naszym komputerem dzieje się coś nie tak, w pierwszej chwili chcemy go naprawić na własną rękę. W przypadku uszkodzenia dysku drobny błąd może sprawić, że stracimy wszystkie dane.

Każdy nawet niezbyt doświadczony użytkownik komputera w przypadku napotkania jakiegoś problemu, na ogół najpierw próbuje go usunąć samodzielnie. Podobnie jest w przypadku awarii dysku twardego. Tutaj jednak samodzielne działania mogą tylko pogorszyć sytuację, doprowadzając dysk do stanu, w którym nawet specjalista nie będzie mógł odzyskać naszych danych.

Gdy komputer nie może odczytać danych z dysku, nie należy nim potrząsać. To delikatny sprzęt bardzo wrażliwy na uszkodzenia i takie potrząsanie może tylko pogorszyć sprawę. Przede wszystkim jednak w żadnym wypadku nie powinno się rozbierać dysku na własną rękę, ponieważ talerze znajdujące się wewnątrz są niezwykle delikatne i nawet drobiny kurzu unoszące się w powietrzu mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Jeśli mamy problem z dyskiem, sprawdźmy podłączenie wszystkich kabli, spróbujmy podłączyć dysk do innego komputera i tam spróbować odczytać dane z dysku. Jeśli i to nie pomoże, lepiej poprosić o pomoc specjalistę.

http://www.abcgps.pl/TomTom_Touch-8708.html