Odzyskiwanie danych w przypadku uszkodzenia struktury logicznej dysku

www.salonaut.com.pl

Zdarza się, że nie możemy odczytać danych z dysku, chociaż nie uległ on żadnemu fizycznemu uszkodzeniu. Dane zniknęły w wyniku formatowania, pojawienia się wirusa lub problemów z prądem.

Uszkodzenia logiczne dysku twardego w naszym komputerze polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samych nośników. Może być to efekt działania wirusów, skoków napięcia, przerw w dostawie energii elektrycznej lub błędów oprogramowania. Utrata danych może także wynikać z problemów z partycją, wystartowaniem komputera, uszkodzeniem lub brakiem struktur systemu plików.

Najczęstszym i najbardziej prozaicznym przykładem uszkodzenia logicznego jest jednak przypadkowe usunięcie danych przez samego użytkownika lub użycie przez niego komendy FDISK.

Zazwyczaj do przywrócenia utraconych plików wystarczy uruchomienie jednego z programów do odzyskiwania danych. Zainstalowanie ich i obsługa nie są trudne i każdy użytkownik komputera powinien sam sobie z tym poradzić.

Jeśli jednak mimo wykorzystania kilku programów, straconych plików nie udaje się odzyskać, warto poprosić o pomoc specjalistyczną firmę.

Wszystkie projektowane przez nas infografiki spełniają wymagania klientów http://maciaszczyk.pl/oferta/materialy-pos