Najczęstsze przyczyny uszkodzeń dysków twardych

lampy.półtakt.com.pl

Istnieją dwa podstawowe rodzaje uszkodzeń uniemożliwiających odczytanie danych z komputera.

Twój komputer nie działa prawidłowo i nie możesz odczytać danych? Zapewne uszkodzeniu uległ dysk twardy. To spory problem dla każdego użytkownika komputera, zwłaszcza jeśli nie pamiętał o archiwizowaniu danych. Przyczyny uszkodzeń można podzielić na dwie grupy:

1) Uszkodzenia logiczne (software’owe) – polegają nie na uszkodzeniu samych nośników, lecz na naruszeniu integralności struktury logicznej danych. Czasem w tego typu przypadkach wystarczają standardowe narzędzia, ale zdarza się, że w celu odzyskania danych z dysku konieczna jest ingerencja firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych komputerów.

2) Uszkodzenia fizyczne (hardware’owe) – w tego typu przypadkach uszkodzeniu ulegają najczęściej różne elementy nośnika takie jak np. głowice, elektronika dysku, talerze czy silnik. Odzyskiwanie danych z dysku twardego w tych przypadkach wymaga zastosowania najnowszych technologii oraz laboratoryjnych warunków pracy specjalistów z firm odzyskujących dane z uszkodzonych komputerów.

www.projectcontactafrica.com