Ile kosztuje odzyskiwanie danych z uszkodzonego komputera?

www.electriceye.pl

Jeśli jesteśmy zmuszeni do skorzystania z usług firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych komputerów, musimy liczyć się z niemałymi wydatkami.

Gdy w wyniku usterki komputera, tracimy dostęp do ważnych dla nas danych, możemy spróbować je odzyskać samodzielnie, ale tylko pod warunkiem, że uszkodzenie ma charakter logiczny, a nie fizyczny. W tym drugim przypadku nie mamy wyjścia – tylko specjalista dysponujący odpowiednim sprzętem poradzi sobie z odzyskaniem naszych danych. Ceny usług firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych są jednak dość wysokie.

Za odzyskanie danych bez konieczności rozbierania dysku firmy każą sobie płacić od kilkuset do około 2500 zł. Koszt zależy od stopnia komplikacji, a także od pojemności nośnika. Jeśli zależy nam na odzyskaniu tylko konkretnych danych, zaznaczmy to w rozmowie z firmą – wtedy zapłacimy mniej, a samo odzyskiwanie danych potrwa krócej.

Jeśli konieczna jest naprawa dysku, który doznał jakichś mechanicznych uszkodzeń, ceny usług zaczynają się od 1500 zł do kilku tysięcy złotych. Najdroższa jest naprawa laptopów wymagająca wymiany silnika dysku, głowic czy odczytania danych z samych talerzy magnetycznych, gdy wszystko inne jest zniszczone.

Jak widać, czasem warto się zastanowić, czy utracone dane są warte aż takich wydatków z naszej strony.

Atrakcyjna infografika przyciąga klientów